Kontakta oss

Kontakta våra redaktioner

Här hittar du kontaktuppgifter till våra redaktioner och medarbetarna på tidningarna. Har du nyhetstips eller frågor om vår bevakning, tveka inte att höra av dig.
Tipsa oss!

Dagens ETC

ETC nyhetsmagasin

Kloka hem

Prenumerera

Se alla våra erbjudanden här.

Debatt

Du skickar text plus porträttbild till Dagens ETC på mejl debatt@etc.se.
Övriga tidningar når du via deras redaktörer nedan.

Frilans

Dagens ETC tar emot artikelförslag till frilans@etc.se. Du accepterar publicering/lagring på webb.
Övriga tidningar når du via deras redaktörer nedan.

Jobba hos oss?

ETC-företagens platsannonser finns här när vi har några aktuella.
Vi tar även emot spontanansökningar på jobb@etc.se. Skicka med ditt CV och ett kort personligt brev om dig själv och varför du tror att du skulle passa på ETC.

Kundtjänst

Adressändring? Utebliven tidning?
Anmäl här!

Kontakt
Se telefonnummer, öppettider med mera här.

Post
ETC Kundtjänst
Box 4403
102 68 Stockholm

Annons

Jim Berg
Marknadschef
0705-95 27 87
jim.berg@etc.se

Dagens ETC

Nyhetstips: tipsa@etc.se

Ris & ros: lasarmejl@etc.se

Medarbetare

Johan Ehrenberg
Grundare, ägare
johan@etc.se

Andreas Gustavsson
Chefredaktör, ansvarig utgivare
0708-48 5715
andreas.gustavsson@etc.se
Twitter: a_gustavsson

Hanna Thåström
Nyhetschef
070-270 3424
hanna.thastrom@etc.se

Ulrika Lindahl
Nyhetschef
070-395 01 94
ulrika.lindahl@etc.se

Jenny Aschenbrenner
Kulturredaktör
076-671 2551
jenny.aschenbrenner@etc.se

Signe Lidén
Redaktionschef, personalchef
070-680 8360
signe.liden@etc.se

Gunnar Wesslén
Redaktionsledning
gunnar.wesslen@etc.se

Emanuel Videla
Webbredaktör
emanuel.videla@etc.se
076-671 29 56

Sam Linderoth
Webbredaktör
0708-485 710
sam.linderoth@etc.se

Anders Eklöf
Webbredaktör
anders.eklof@etc.se

Maria Sandmon
Miljö- & klimatredaktör
070-643 5718
maria.sandmon@etc.se

Aleksandra Pogorzelska
Miljö- & klimatreporter, redaktör för Rädda Planeten
‭073-692 8215‬
aleksandra.pogorzelska@etc.se

Adam Sundman
Fotografpraktikant (Stockholm)
adam.sundman@etc.se

Adolfo Diaz
Reporter (Stockholm)
076-671 2941
adolfo.diaz@etc.se

Andrea Wesslén (föräldraledig)
Reporter (Stockholm)

Bilan Osman
Reporter (Stockholm)
bilan.osman@etc.se

Christian Egefur
Redaktör (Göteborg)
christian.egefur@etc.se
0723-243259

Christoffer Röstlund Jonsson
Reporter (Stockholm)
070-848 5716
christoffer.rostlund@etc.se

Gustav Gelin
Reporter (Stockholm)
070-848 61 58
gustav.gelin@etc.se

Hanna Strömbom
Redaktör (Göteborg)
076-671 2903
hanna.strombom@etc.se

Jenny Lindström (föräldraledig)
Reporter (Stockholm)

Jesper Wallén
Reporter (Stockholm)
076-671 1541
jesper.wallen@etc.se

Jörgen Lund
Reporter (Stockholm)
076-671 2977
jorgen.lund@etc.se

Karin Annebäck
Reporter (Göteborg)
070-556 6013
karin.anneback@etc.se

Karin Holmberg
Miljö- & klimatreporter (Stockholm)
0706-03 5719
karin.holmberg@etc.se

Kristin McMillen
Kulturreporter (Stockholm)
0766-712 961
kristin.mcmillen@etc.se

Sofie Axelsson
Reporter (Stockholm)
0766-711 472
sofie.axelsson@etc.se

Stina Berglund
Reporter (Göteborg)
076-671 2958
stina.berglund@etc.se

Zanna Nordqvist
Reporter & fotograf (Stockholm)
0766-712 902
zanna.nordqvist@etc.se

Ebba Järpedal
Redigerare
ebba.jarpedal@etc.se

Daniel Andreasson
Redigerare
daniel.andreasson@etc.se

Jakob Jörlås
Redigerare
jakob.jorlas@etc.se

Olof Rydén
Redigerare
olof.ryden@etc.se

Sandra Berg
Redigerare
sandra.berg@etc.se

Linnea Åsfjäll
Redigerare
linnea.asfjall@etc.se

Postadress

Dagens ETC
Box 4403
102 68 Stockholm

Dagens ETC
Heurlins plats 1
413 01 Göteborg

ETC nyhetsmagasin

Rebecka Bohlin
Chefredaktör
070-435 6167
rebecka.bohlin@etc.se

Clara Lee Lundberg
Redaktör
clara.lee.lundberg@etc.se

Christopher Holmbäck (föräldraledig)
Redaktör

Jesper Jäger-Ärlestad
Reporter & fotograf
076-671 1540
jesper.jager-arlestad@etc.se

Postadress

ETC nyhetsmagasin
Box 4403
102 68 Stockholm

Webb: etc.se/nyhetsmagasin
Mejl: redaktionen@etc.se

Kloka hem

Gunilla Welin
Chefredaktör/Ansvarig utgivare
070-750 5849
gunilla.welin@etc.se

Nina Gergi
Redaktör/reporter
nina.gergi@etc.se

Anton Malmberg
Art director
anton.malmberg@etc.se

Postadress

Kloka hem
Box 4403
102 68 Stockholm

Webb: klokahem.etc.se
Mejl: klokahem@etc.se